İptal, Değişim ve İade Koşulları

 

İade ve değişim işlemleriniz için lütfen bize WhatsApp hattımızdan ulaşın.

+90 (0) 532 554 64 31

 

 

Genel

 

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 

İade Şartları Neler ?

 • www.bilgekarga.com.tr adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin iade yapılabilmesi için kullanılmamış ve eksiksiz olması şartıyla değişim süresi teslimat tarihinden itibaren 14 gündür.
 • İade edilecek ürün, ürün etiketi kopartılmamış ya da hijyen bantları çıkartılmamış olup, teslim alınan şeffaf koruma poşeti ve orijinal paketi/ kutusu ile geri gönderilmelidir. Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.
 • Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. *Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.
 • Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir. İadesi onaylanan ürünlerin bedelleri en kısa sürede tarafınıza ödenir.

   

Nasıl İade Yaparım ?

 1. Web sitemizden iade talebi oluşturmalısın.
 2. İade talebi oluşturduktan sonra karşına çıkan sana özel kodu kargo poşetinin üstüne yapıştırarak   MNG Kargo firmasına teslim edebilirsin.
 3. İade gönderiminde kutu içeriğinin tam olmasına dikkat etmelisin.
 4. Aklında soru işareti kalırsa 0532 554 6431 Whatsapp Destek Hattı ile iletişime geçebilirsin.

                                          

 Değişim Şartları Neler ?  

 • www.bilgekarga.com.tr adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin değişiminin yapılabilmesi için kullanılmamış ve eksiksiz olması şartıyla değişim süresi teslimat tarihinden itibaren 14 gündür.
 • Değişim sağlanan üründe, alıcı kaynaklı olarak ikinci bir kez değişim-iade işlemi sağlanamamaktadır.
   

Nasıl Değişim Yaparım ?

 

 1. Web sitemizden iade talebi oluştur kısmına gelmelisin.
 2. İade talep ekranı açıldığında açıklama/notlar kısmına değişim yapmak istediğini yazarak, değişim sağlamak istediğin ürünü de belirtebilirsin.
 3. Değişim kargon bize ulaştığında ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise ekiplerimiz size ulaşarak bu konuda bilgilendirme sağlayacaktır.
 4. Değişim talebi oluşturduktan sonra karşına çıkan sana özel kodu kargo poşetinin üstüne yapıştırarak MNG Kargo firmasına teslim edebilirsin.
 5. Aklında soru işareti kalırsa 0532 554 6431 Whatsapp Destek Hattı ile iletişime geçebilirsin.

 

Şirket Bilgileri:

Bilge Karga

Gaziler Mah. 1726 Sokak No:32 8/9B Gebze/Kocaeli

[email protected]

 

+90 532 554 64 31

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı