İptal, Değişim ve İade Koşulları

 

İade ve değişim işlemleriniz için lütfen bize WhatsApp hattımızdan ulaşın.

+90 (0) 532 554 64 31

 

 

Genel

 

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

 

İade Şartları:

 

İade edilecek ürün, ürün etiketi kopartılmamış ya da hijyen bantları çıkartılmamış olup, teslim alınan şeffaf koruma poşeti ve orijinal paketi/ kutusu ile geri gönderilmelidir. Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. *Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir. İadesi onaylanan ürünlerin bedelleri en kısa sürede tarafınıza ödenir.

İade işlemi için sipariş paketinizin içerisinden çıkan değişim iade formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir. Sipariş paketinizin içerisinden form çıkmadıysa [email protected] mail adresi veya 0532 554 6431 numaralı Whatsapp iletişim hattımızdan destek talep edebilirsiniz.

Tarafımıza ulaşan iadeler firmamız tarafından en geç 2 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Ödeme altyapısı olarak güvenilir bir altyapıya sahip olan Iyzıco ile çalışmaktayız. Onaylanan iadelerde eğer ödemenizi kredi/banka kartı ile sağladıysanız bankanıza bağlı olarak en geç 1-10 iş günü arasında hesabınıza yansımakta. Eğer ödemenizi Havale/EFT veya Kapıda Nakit Ödeme şeklinde sağladıysanız, iade formunda belirttiğiniz IBAN bilgisine en geç 3 iş günü içerisinde iadeniz sağlanmaktadır.

 

 

Değişim:

 

www.bilgekarga.com.tr adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin değişiminin yapılabilmesi için kullanılmamış ve eksiksiz olması şartıyla değişim süresi teslimat tarihinden itibaren 14 gündür.

 

Değişim işlemi için sipariş paketinizin içerisinden çıkan değişim iade formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir. Sipariş paketinizin içerisinden form çıkmadıysa [email protected] mail adresi veya 0532 554 6431 numaralı Whatsapp iletişim hattımızdan destek talep edebilirsiniz.

Değişim sağlanan üründe, alıcı kaynaklı olarak ikinci bir kez değişim-iade işlemi sağlanamamaktadır.

Değişim siparişinizdeki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürün/ürünlerin tutarından yüksek ise değişim-iade formunuzdaki bilgiler doğrultusunda ekiplerimiz size ulaşarak bu konuda bilgilendirme sağlayacaktır.

 

Konu hakkında detaylı bilgi almak için: +90 532 554 64 31

 

 

Şirket Bilgileri:

 

Bilge Karga

Gaziler Mah. 1726 Sokak No:32 8/9B Gebze/Kocaeli

[email protected]

 

+90 532 554 64 31

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı